Von Smart Led Tv 43inch FHD VEL43FSVW
Out Of Stock
Product Specification
Display
Display diagonal
43
3D
No
OLED technology
No
HD type
FHD
Screen shape
Frameless
Networking
Ethernet LAN
Yes
Wi-Fi
Yes
Audio
RMS rated power
20W
Built-in speaker
Number of loudspeakers
2
Ports & interfaces
2308
Ethernet LAN - RJ-45 ports
1
Headphone outputs
1
DVI port
DVI-D ports quantity
PC - D-Sub
Common interface
Common interface Plus
HDMI ports quantity
3
Performance
Teletext function
Ergonomics
On/off switch
VESA mounting
Smart TV
Internet TV
Smart TV
Description
Experience the ultimate entertainment with the Von 43" VEL43FSVW Smart LED TV, blending outstanding technology and brilliant design. This feature-packed FHD Smart TV flaunts WebOS with Magic Remote, bringing you a seamless viewer experience unlike any other. Preinstalled with smart apps, it allows for endless movie marathons, live shows, and gaming sessions right at your fingertips. Never worry about connectivity, as this advanced device is built to connect with multiple channels. Packed with 3 HDMI ports, 2 USB ports, optical input, AV, DVB-S2 & T2, Wi-Fi, and LAN, it has everything you need. Additionally, this BT enabled Frameless TV offers a sleek and contemporary design that will undoubtedly enhance the aesthetics of any room it occupies.